השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
בר עמית גרפולוג מומחה

  אבחון גרפולוגיה

  לא מעט אנשים שמעו משהו על אבחון גרפולוגיה, אך מעטים באמת מכירים את מכלול היישומים הגרפולוגיים. מירב האנשים, ששמעו דבר מה על אבחון גרפולוגיה, לרוב מודעים להקשר הפסיכולוגי של הגרפולוגיה ולמיפוי האישיותי, שהניתוח הגרפולוגי ואבחון הגרפולוגיה עושה, אך הם לא יודעים עד כמה תהליך הניתוח הגרפולוגי מורכב, ולא מודעים למה ברמה הפרקטית ניתן להיעזר בגרפולוגיה.

  אילו יישומים גרפולוגיים אבחון גרפולוגיה מעניק או מאפשר?

  היישומים הגרפולוגיים כמו מחלקים את הגרפולוגיה לענפים שונים, כאשר מרביתם פסיכולוגיים במהותם, ואחד כל כולו מתרכז במהות הכתב ואבחונו הנקי ללא קשר לאישיות ופסיכולוגיה.

  • תחום משאבי האנוש. חברות ובתי עסק רבים עושים שימוש בשירותיהם של גרפולוגים על מנת לבחון את התאמת המועמדים, שמגיעים אליהם לתפקידים שונים. מנהלי משאבי האנוש מעבירים לגרפולוג הגדרות תפקיד ודגשים ספציפיים לגבי תכונות אופי, אותם חשוב להם שהגרפולוג יבחן באבחון הגרפולוגי. הגרפולוג מעניק דוח תפקודי מסכם לגבי כל מועמד ומועמד, ומנהל משאבי האנוש וצוותו יכולים להסתייע בדוחות אלו על מנת לבחור את המועמד המתאים ביותר לתפקיד הייעודי.

   

  • אבחון גרפולוגיה לתחום הפרט. האדם הפרטי יכול להסתייע בגרפולוג על מנת ללמוד על עצמו, להכיר את כוחותיו ואת הגורמים המניעים אותו כמו גם להכיר את נקודות התורפה והחולשה שלו. הגרפולוג יכול לחשוף לאדם הפרטי כישורים ויכולות שיש לו. כישורים ויכולות, שלעיתים האדם כמו קצת עיוור אליהם, ולכן כרגע הם כמו בפוטנציה ולא מנוצלים.

   

  • אבחון גרפולוגיה כמסייע לבחירת תחום לימודי או תעסוקתי. באופן ישיר לנקודה שהוצגה מעל, חשיפת יכולותיו, כישוריו, ודפוסי החשיבה של הפרט הנועץ, מאפשר לגרפולוג להציג בפני האדם את אותם שדות לימודיים ומקצועיים, שבהם הוא יוכל לנצל את הפוטנציאל שלו באופן מירבי.

   

  • אבחון גרפולוגיה למועמדים לקהילות ספציפיות. ישובים קהילתיים, קיבוצים ומושבים שיתופיים מסתייעים באבחונים גרפולוגיים על מנת לבחון מועמדים, שמעוניינים להיקלט בישוב. למנהלי הקהילה של אותו ישוב או למנהלי ועדת הקליטה, חשוב שהגרפולוג יבחן את יכולת ההסתגלות של המועמדים לקהילה הייעודית, את גישתם החברתית, את יציבותם הנפשית, את אמינותם ויושרתם האישית וכד'.

   

  • הגרפולוגיה בעולם המשפט (גרפולוגיה משפטית). בענף גרפולוגי זה, הגרפולוג מנתח בדקדקנות את מכלול מאפייני הכתב השונים בדיוק באותה הדרך כפי שעליו לעשות בשאר ענפי הגרפולוגיה. עם זאת, להבדיל מהתחומים שתוארו לעיל, בתחום זה הוא לא משיק את מאפייני הכתב לתכונות אופי. בגרפולוגיה המשפטית, האבחון נעשה בעיקר על מנת לזהות את כתב היד ולענות על שאלות משפטיות כדוגמת מי בפועל כתב את כתב היד: מר כהן או מר לוי?, מי חתם את החתימה, הנחזית על גבי מסמך רשמי מסוים – האדם אשר לו היא מיוחסת או שמא אדם אחר?. כחלק מהכתוב לעיל, הגרפולוג המשפטי יכול לזהות סוגים שונים של זיופים על גבי כתבי יד וחתימות. הגרפולוג המשפטי עורך וכותב חוות דעת מומחה, המוגשות לבית המשפט ומעיד כעד מומחה בבתי המשפט.

  אבחון גרפולוגיה אצל המומחים בתחום

  במידה ואחד מהתחומים שתוארו מעניין אתכם, או שאתם רוצים לקבל ייעוץ בתחום, אנחנו ב"מכון בר עמית לגרפולוגיה" נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

  אבחון גרפולוגיה

   צריך יעוץ מקצועי?

   השאירו פרטים פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   מכון בר עמית

   תחומי ההתמחות שלנו

   למה לפנות לייעוץ גרפולוגי?

   הגרפולוגיה היא מדע שמנתח את כתב היד של האדם ומבצע השקה בין מאפייני הכתב לבין אישיותו של האדם הכותב. אי…

   המשך קריאה
   החשיבות של יצירת קשר עם גרפולוג משפט

   המתעניין הלא מקצועי לא תמיד יצליח להבין מה הקשר בין שני תחומים מרתקים אלו לכשתעצמם – משפט וגרפולוגיה. גרפולוג משפט…

   המשך קריאה
   איך בוחנים את המחיר עבור אבחון גרפולוגי?

   אין זה פשוט להבין או להעריך מה יהיה המחיר של שירות מקצועי איכותי, אשר יבוצע על ידי מומחים בתחומים ייחודיים,…

   המשך קריאה
   גרפולוג מומחה לכל מצב

   זיהוי כתבי יד ואימות חתימות של אנשים הוא נושא מורכב, הנכנס תחת "המטרייה" המקצועית של גרפולוגיה משפטית. הגרפולוג יכול להציע…

   המשך קריאה
   חברות שיווק אינטרנטי חברות שיווק אינטרנטי