השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
בר עמית גרפולוג מומחה

  אודות

  אני עוסק בגרפולוגיה באופן מקצועי כ-20 שנה.

  בשנת 2006 ייסדתי את משרדי העצמאי אותו אני מנהל עד היום. המשרד ממוקם בקיבוץ עין המפרץ שבגליל המערבי. קיבוץ, שהורי אימי והורי אבי היו בין מייסדיו ומקימיו ובו גדלתי והתחנכתי.

  לאורך השנים למדתי גרפולוגיה הן בצורה ממוסדת והן בצורה אוטודידקטית, עבדתי והתמחיתי אצל מיטב המומחים בארץ וצברתי ידע מקצועי עשיר ומעמיק.

  עם הקמת המשרד המתפקד כמכון לגרפולוגיה, חרטתי על דגלי המקצועי והערכי – חתירה לסטנדרטים גבוהים של ביצוע וגישה מקצועית שירותית, אתית ודיסקרטית כמתבקש מתחום מקצועי רגיש זה.

  בהווה חלק הארי מעבודתו של המכון, ותחום המומחיות עליו ניתן הדגש, הוא הגרפולוגיה בשירות המשפט. לצד זאת, המכון מעניק גם ייעוצים ואבחונים תעסוקתיים לחברות וארגונים, בבואם לבחון התאמת מועמדים למילוי תפקיד ייעודי בחברה. הגרפולוגיה הייעוצית לתחום הפרט משמשת בעיקר כאוצר בלום של ידע וניסיון, המעשיר הן את התחום התעסוקתי והן את זה המשפטי.

  למה אנחנו

  בחינת מסמכים וגרפולוגיה משפטית

  בר מומחה בבחינת מסמכים, בהשוואת כתבי יד וזיהוים ובבדיקת זיופים ואמיתות חתימות במרב השפות: עברית, ערבית, רוסית ומגוון השפות בהן עושים שימוש באלפבית הקירילי, אנגלית ומגוון השפות בהן עושים שימוש באלפבית הלטיני.

  גרפולוגיה תעסוקתית/עסקית

  כגרפולוג תעסוקתי בר נותן שירות מקצועי ומייעץ לארגונים, חברות ובתי עסק בבואם לבחון מועמדים חדשים לחברה, או להבדיל לבדוק התאמה ואפשרות לקדם עובד קיים או להעבירו לתפקיד ייעודי אחר. לפיכך, מירב העבודה בתחום נעשית מול מחלקת משאבי האנוש של החברה.

  גרפולוגיה ייעוצית לתחום הפרט

  הגרפולוג כמאבחן מקצועי מסוגל לסייע לאדם הפרטי כאשר האחרון ניצב על פרשות דרכים שונות, תוהה על כיוון התפתחותי ושואל את עצמו שאלות פנימיות. האבחון מאפשר לאדם ללמוד על עצמו ולהבין את עצמו יותר לעומק.

   צריך יעוץ מקצועי?

   השאירו פרטים פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   האם גרפולוג משפטי הוא לא בעצם מומחה לכתב יד?

   בספֵירה המשפטית מעניקים שירות, בתחום של בחינת מסמכים וכתבי יד, מומחים עצמאיים, המגיעים לרוב משני מקורות בסיסיים שונים. האחד יוצאי המחלקה לזיהוי פלילי במשטרה והשני הם הגרפולוגים המוסמכים. חשוב להבין שיוצאי מז"פ הם בעלי סוגי מומחיות שונים. סוגי מומחיות כדוגמת חקר תאונות דרכים, בליסטיקה, ביולוגיה ודנ"א, כימיה וחומרים ובין היתר גם מסמכים וכתבי יד. לאורך השנים, הוטמעה ביוצאי המז"פ, הנותנים שירות לבתי המשפט בנושא מסמכים, הכותרת "מומחים לכתב יד". לצד זאת, הגרפולוגים כל מהותם המקצועית, השכלתם והכשרתם כוללת בחינת כתב יד ואפיונו על הדקויות שבו. ברמת העיקרון ובהתאם לפסיקותיו של בית המשפט עצמו, לא משנה אם פונים למומחה יוצא מז"פ או לגרפולוג משפטי, אולם חשוב לבדוק היטב את מומחיותו הספציפית וניסיונו של המומחה בהתאם לסוגיה המשפטית העומדת בבסיס התיק המשפטי. האם הסוגייה קשורה למהויות כימיות  וביולוגיות כסוג הנייר, סוג הדיו, השנה בה יוצר הנייר וכד' או למהויות של כתב על מכלול מאפייניו ורבדיו העמוקים ביותר. כגרפולוגים מוסמכים ב"מכון בר עמית לגרפולוגיה" אנחנו מומחים ברבדים העמוקים ובמהויות העדינות ביותר של הכתב, ובעלי ניסיון מוכח בספֵירה המשפטית. מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? צרו איתנו קשר.

   מה כוללת עבודתו של גרפולוג משפטי מומחה?

   בהתאם לכתוב לעיל, עיקר עבודתו של הגרפולוג המשפטי כוללת בדיקת כתבי יד, חתימות, מספרים, תאריכים, סימני פיסוק, ניקוד, ראשי תיבות וכד', הנחזים על כמעט כל מסמך או פלטפורמה שהיא. מסמכים כדוגמת צוואות, המחאות, שטרי חוב, ייפויי כוח, כתבי ערבות, ריסוסי גרפיטי, מכתבי התאבדות, מכתבי איומים אנונימיים ועוד. גרפולוג משפטי מומחה בוחן את מכלול המסמך שבטיעון, ובודק האם בוצעו בו שינויים, תוספות או זיופים. כמו כן, על ידי השוואה של כתבי היד או של החתימות שבמחלוקת לחתימות או לכתבי יד וודאיים, הוא מסוגל לגבש מסקנה מושכלת לגבי זהותו של בעל כתב היד או החתימה, הנחזים על גבי המסמכים שבטיעון. הבדיקות נעשות באמצעים משוכללים כדוגמת מיקרוסקופ דיגיטלי המגדיל את הכתב באופן משמעותי, ובעזרת תאורות, באורכי גל שונים, המאפשרות לראות שינויים סמויים שבוצעו בכתב. בהתאם לדרישת בית המשפט עצמו או נוכח בקשתם של אחד הצדדים בתיק המשפטי, הגרפולוג יגיש חוות דעת מומחה רישמית, הכוללת את תהליך בדיקתו ואת מסקנותיו המקצועיות לגבי הסוגייה אליה הוא נדרש להתייחס. חוות דעתו של הגרפולוג המומחה היא למעשה תצהיר רשמי כתוב ושווה ערך לעדות מומחה בבית המשפט. אי לכך, חלים עליה כול כללי הדין הפלילי בדבר עדות שקר בשבועה בבית המשפט. בהמשך, כפי שנכתב בתחילת המאמר, הגרפולוג המשפטי, לא פעם, נדרש להעיד גם בפני בית המפשט עצמו ולעמוד בחקירה נגדית.

   מה מבדיל גרפולוג משפטי מומחה מכל גרפולוג אחר?

   עולם הגרפולוגיה נותן מענה פונקציונאלי למגוון תחומים, כאשר בחלוקה סכמאטית גסה מספר תתי תחומים שייכים לגרפולוגיה האבחונית הפסיכולוגית, ואילו ענף נוסף של הגרפולוגיה הוא הגרפולוגיה המשפטית. הגרפולוג המשפטי בוחן בדיוק את אותם מאפיינים גרפיים אותם בוחן הגרפולוג האבחוני, אולם זה המשפטי לא מבצע את ההשקה של אותם מאפיינים לתכונות אישיות, אלא בעיקר משווה בין המאפיינים הגרפים של כתב יד או של חתימה, הנחזים על גבי מסמך מסוים, לכאלו הנחזים על מסמכים אחרים, וזאת על מנת לפתור סוגיות משפטיות כדוגמת זהותם של בעל הכתב או בעל החתימה.

   גרפולוג משפטי מומחה

   כבר שנים לא מועטות, לא נדיר לפגוש גרפולוג משפטי מומחה בין כותלי בית המשפט. הגרפולוג המשפטי ממונה, לא פעם, כמומחה על ידי בתי המשפט, כאשר עומדות בפני האחרון סוגיות משפטיות שונות הקשורות לכתבי יד. הגרפולוג המשפטי כמומחה יכול להתבקש גם על-ידי עורכי דין כבאי כוחם של חברות ואנשים פרטיים או על ידי האנשים הפרטיים עצמם, עוד בטרם מהלך משפטי כלשהו, לבדוק את זהותו של בעל כתב יד, הנחזה על גבי מסמך הנמצא באמתחתם, או כאשר הם חושדים בניסיון לזיוף של חתימתו של אדם קרוב או של חתימתם הם.

   באילו כלים משתמש הגרפולוג המשפטי בעבודתו?

   על מנת לבדוק את החתימה על הגרפולוג המשפטי להיעזר במכשיר מיקרוסקופי מיוחד. המכשיר מאפשר טווח הגדלה רחב במיוחד שיאפשר לו מבט קרוב במיוחד על הכתב ויקל עליו לנתח את האלמנטים הרבים הקיימים בו, לכן חשוב לספק לגרפולוג המשפטי את המסמך המקורי עליו התבצעה החתימה. אם אתם עדיין מחפשים גרפולוג משפטי שיעשה עבורכם את העבודה המקצועית והנקייה ביותר אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו- אנחנו ב"מכון בר עמית גרפולוגיה" מתהדרים בשנות ניסיון רבות בתחום הגרפולוגיה המשפטית ובמגוון לקוחות מרוצים.

   אילו שירותים משפטיים גרפולוג משפטי רשאי לספק?

   עבודתו העיקרית של הגרפולוג המשפטי לרוב מתמקדת בחיפוש זיופי חתימות. במידה ויש ברשותכם מסמך או חתימה מסוימת שאתם רוצים לוודא את האותנטיות שלה, תוכלו להציג אותה לגרפולוג המשפטי אשר ינתח את החתימה ויוכל לגלות לכם האם מדובר בזיוף או במקור. הגרפולוג המשפטי יחפש בחתימה המדוברת סממני זיוף שלא בולטים לעין לא מיומנת ומלומדת.

   מה מבדיל גרפולוג משפטי מגרפולוגים אחרים?

   אפשר להגדיר את הגרפולוגיה המשפטית כתחום התמחות היוצא מגרפולוגיה כולה. גרפולוג המוסמך לשמש כגרפולוג משפטי הוא גרפולוג אשר למד והתמחה בתחום הגרפולוגיה המשפטית, ולאחר מכן קיבל גם אישור והכרה ממוסדות המדינה על היותו גרפולוג משפטי. הגרפולוג המשפטי יוכל גם לספק לכם שירותים אחרים בנוסף לאלו המשפטיים, אך גרפולוג שאינו משפטי לא יוכל לספק לכם שירותים הקבילים בבית המשפט.

   גרפולוג משפטי

   לא כולם יודעים זאת, אבל לא כל גרפולוג שאתם שומעים עליו או מוצאים את האתר שלו ברשת הוא גרפולוג המוסמך לספק לכם שירותים בנושאי גרפולוגיה משפטית. בישראל יש כמות מעטה יחסית של גרפולוגים משפטיים, לכן חשוב לוודא שהגרפולוג שאתם בוחרים להיעזר בו הוא גרפולוג משפטי מוסמך ומוכר על ידי הרשויות. אם אתם שוקלים להשתמש בגרפולוגיה משפטית בהליך המשפטי בו אתם נמצאים אבל אתם עדיין לא מבינים עד הסוף את תפקידו של הגרפולוג המשפטי ואת השירותים שהוא יכול לספק לכם – אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא.

   גרפולוג הוא אחד מבעלי המקצוע המוכרים ביותר כיום, אך אנשים רבים עדיין לא יודעים באמת מהי המהות והמשמעות של עבודתו. האם אתם יודעים איזו הכשרה נדרשת על מנת להפוך לגרפולוג מוסמך? האם ידעתם שגרפולוג יכול לבוא לעזרתכם בעת הליך משפטי? אם גם אתם עדיין תוהים על קנקנו של המקצוע הזה ורוצים לדעת עוד- אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא.

   מהו גרפולוג ומה עבודתו כוללת?

   גרפולוג הוא אדם אשר התמקצע בתחום הגרפולוגיה: תורה המוצאת קשר בין כתב היד של אדם מסוים לבין האישיות שלו. עבודת הגרפולוג מגוונת ביותר והיא מתחלקת בין מגוון תחומים:

   • גרפולוגים רבים נותנים שירות של גרפולוגיה תעסוקתית, ניתוח אופי של אדם מסוים בתהליכי קבלה למשרות מסוימות או על מנת לסייע לאדם למצוא הכוונה תעסוקתית.
   • גרפולוגים אחרים נותנים שירות של גרפולוגיה משפטית הכוללת ניתוח חתימות וכתבי יד על מנת לזהות זיופים או אי התאמות בין חתימות שונות. ישנו מספר מצומצם של גרפולוגים אשר מוכרים כגרפולוגים משפטים מומחים והם כשירים להופיע בבית המשפט עם הממצאים שלהם.
   • ניתוח כתב יד לכל מטרה שהיא.
   • מחקרים בתחום הגרפולוגיה.
   • הוראת מקצוע הגרפולוגיה לגרפולוגים עתידיים, והוראת מקצוע הגרפולוגיה לציבור הרחב.

   גרפולוג מסוים יכול להתמחות בסוג אחד של שירותי גרפולוגיה או בכמה מהם, והוא יכול להחליט איזה סוג של שירותים הוא מעוניין להציע לציבור.

   מהי ההכשרה שעל אדם לעבור אם ברצונו להיות גרפולוג?

   עיקר ההכשרה של הגרפולוגים כיום לרוב מתקיימת במכוני גרפולוגיה שונים ברחבי הארץ או במכללות השונות, ובסיום הלימודים ניתן לקבל תעודת גרפולוג מוסמך, הנקרא גם פסיכוגרפולוג. כיום קיימים מגוון של מסלולי לימודים עם מגוון תחומי התמקצעות בשירותים השונים שגרפולוגים מספקים, ובנוסף, חשוב לדעת כי קיימת גם אגודה בשם "האגודה לגרפולוגיה מדעית בישראל" שחברות בה מותנת במבחני קבלה. במידה ואתם מתעניינים עוד בנושא או רוצים להיעזר בשירותיו של גרפולוג מומחה ובעל ניסיון רב, אנחנו ב"מכון בר עמית לגרפולוגיה" מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר, ונשמח לעמוד לרשותכם בכל נושא.

   חברות שיווק אינטרנטי חברות שיווק אינטרנטי