השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
בר עמית גרפולוג מומחה

  גרפולוגיה משפטית

  הגרפולוגיה המשפטית באה לתת מענה לסוגיות משפטיות שקשורות במהותן לכתבי יד,  לחתימות, למספרים כמו גם למיני סימנים, הכתובים ידנית, על גבי מסמכים. לפיכך, לשולחנו של הגרפולוג, המומחה בגרפולוגיה משפטית, עשויים להגיע לבדיקה מסמכים מגוונים כדוגמת צוואות, המחאות, ייפויי כוח, מסמכי דיווח מע"מ ידניים, אישורי קבלת דואר, הסכמים שונים וכד'. שנטען כי כתב היד, הנחזה על גביהם, או להבדיל החתימות הנחזות על גביהם זויפו.

  בתהליך בחינה השוואתי קפדני ואנליטי, הגרפולוג המשפטי מגבש מסקנה האם כתב היד או החתימות שבמחלוקת, נכתבו או נחתמו על ידי האדם אשר לו הם מיוחסים או שמא לאו.

  האם גרפולוגיה משפטית אכן קבילה בבית המשפט?

  הסוגייה הזו נדונה בבית המשפט, לאורך השנים, לא אחת ונפסקו פסקי דין ברורים בנושא, שקובעים בפשוטם כי בהחלט כן. המלומד, כבוד השופט בדימוס, יעקב קדמי בספרו "על הראיות" ציין, תוך יצירת שילוב של פסיקות שונות שניתנו בעליון, בדיוק בנושא זה: "כיום שוב אין עוררין על כך כי מדע הגרפולוגיה – שאחד מענפיו עוסק בזיהוי והשוואה של כתבי יד – הגיע לרמה המתירה לבית המשפט לקבוע על פי עדותו של מומחה לדבר, הן את זהותו של בעל כתב היד והן את העובדה כי כתבי יד שונים נכתבו בידי אותו אדם. 'על מקצוע הגרפולוגיה נאמר כי הגיע לדרגת מדע שימושי ממש … ולכן מותר – ולעיתים קרובות אף רצוי – לעשות שימוש בחוות דעתו של גרפולוג על מנת לבסס טענה בדבר אמיתותה … של חתימה … בעדויות מומחים לכתב יד אין יתרון בהכרח להשכלה הפורמלית".

  האם כל גרפולוג יכול לתת שירותי גרפולוגיה משפטית?

  הרגולציה סביב מי הוא בעצם המומחה המתאים ביותר להעניק תשובות לבית המשפט, בנושא של כתבי יד וזהותם, לא "סגורה עד הסוף" או מובנית על-פי דין או תקינה ברורה דיה אחרת. מומחים בנושאי כתב יכולים להשיג את הידע שלהם דרך לימודים מובנים ופחות או יותר פורמליים, או להבדיל דרך עבודה כשולייה לצידו של מומחה בעל ניסיון רב שנים, ואפילו דרך לימודים אוטודידקטים. לפיכך, מומלץ כי בטרם בחירת מומחה בנושא, בררו איתו היטב באיזו מסגרת למד, אצל מי התמחה וכמה שנות ניסיון יש לו בתחום המשפטי. אנחנו ב"מכון בר עמית לגרפולוגיה" מתהדרים בכ-20 שנות ניסיון בתחומי גרפולוגיה שונים ונשמח לענות על צרכי הגרפולוגיה המשפטית שלכם.

   צריך יעוץ מקצועי?

   השאירו פרטים פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   מכון בר עמית

   תחומי ההתמחות שלנו

   פסיקות בית המשפט ע"פ חוות הדעת של בר עמית

   ת"א 27549-07-18 "מטעם התובע הוגש תצהיר עדות ראשית שלו וגם חוות דעת גרפולוגית של מר ע' בר (להלן: "הגרפולוג"). התובע…

   המשך קריאה
   טענת זיוף חתימה

   בדומה לטביעת אצבע אשר מבדילה אדם מסוים מכל אדם אחר, כך גם חתימה היא ייחודית לכל אדם. טביעת אצבע היא…

   המשך קריאה
   זיוף חתימה

   חתימה היא הגושפנקא שלנו לגבי תוכנם של מסמכים רשמיים, שעוברים תחת ידינו לאישורנו. מבחינה גרפולוגית, החתימה מהווה מעין טביעת אצבע…

   המשך קריאה
   מומחה לכתב יד

   מומחה לכתב יד תפקידו לסייע לבית המשפט לעשות צדק בסוגיות משפטיות, הקשורות לכתבי יד הנחזים על גבי מסמכים שונים. סוגיות,…

   המשך קריאה
   חברות שיווק אינטרנטי חברות שיווק אינטרנטי