השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
בר עמית גרפולוג מומחה

  זיוף מסמכים

  זיוף מסמכים רשמיים

  זיוף מסמכים נעשה מימים ימימה ומונע ממוטיבציות אנושיות להציג עובדות שקריות או להשיג דבר מה במרמה. זיוף מסמכים נחשב עבירה פלילית ונחלק לדרגות שונות של חומרה. בהתאמה, גם העונשים על מעשה של זיוף מסמכים נע על הציר שבין שנת מאסר אחת ויכול להגיע לעד חמש שנות מאסר ואפילו עד שבע שנים במקרים חמורים במיוחד.

  המסמכים אותם אנשים מנסים לזייף הם מגוונים מאוד. מסמכים כדוגמת: תעודות מזהות שונות, תעודות אקדמאיות, מסמכים רפואיים, המחאות, ייפויי כוח, צוואות, חוזי שכירות, חוזי העסקה, משכנתאות, ערבויות, שטרי חוב, הסכמי ביטוח ועוד הסכמים רבים ושונים, שמהווים חלק בלתי נפרד ממהלך חיינו.

  רק תארו לעצמכם שמזייפים אחד מהמסמכים שצוינו לעיל והוא קשור אישית לחייכם או לבן משפחה קרוב אליכם. לא יפליא הדבר כי תחושו אבודים, חסרי אונים וכאילו האדמה נשמטה תחת רגליכם.

  בנוסף, ככל שהשנים מתקדמות והטכנולוגיה משתפרת כך גם כלי הזיוף נעשים יותר ויותר משוכללים ומתוחכמים. אם בעבר אנשים היו מנסים לחקות כתב יד או חתימה של אדם אחר בצורה ידנית, בהווה, לא פעם, אנשים מעבירים בטכנולוגיה דיגיטלית חתימה ממסמך שהיה ברשותם למסמך אחר וכך בעל החתימה שחתימתו הועברה דיגיטלית, לכאורה באמת חתם אותה על המסמך החדש שנוצר.

  האם הגרפולוגיה היא כלי להוכחת זיוף מסמכים?

  הגרפולוגיה המשפטית היא אחד הכלים המאפשרים להוכיח זיופים על גבי מסמכים, או כפי שכתב הפרופסור למשפטים, כב' השופט יעקב קדמי בספרו "על הראיות": "כיום שוב אין עוררין על כך כי מדע הגרפולוגיה – שאחד מענפיו עוסק בזיהוי והשוואה של כתבי יד – הגיע לרמה המתירה לבית המשפט לקבוע על פי עדותו של מומחה לדבר, הן את זהותו של בעל כתב היד והן את העובדה כי כתבי יד שונים נכתבו בידי אותו אדם. 'על מקצוע הגרפולוגיה נאמר כי הגיע לדרגת מדע שימושי ממש…ולכן מותר – ולעיתים קרובות אף רצוי – לעשות שימוש בחוות דעתו של גרפולוג ע"מ לבסס טענה בדבר אמיתותה…של חתימה".

  כפי שצוין מעלה, הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לזייפנים לבצע זיופים מתוחכמים, אך בל נשכח שאותה טכנולוגיה מתקדמת מסייעת גם לגרפולוגים המשפטיים בעבודתם. שימוש במיקרוסקופים דיגיטליים משוכללים, בתאורות באורכי גל שונים ובתוכנות מחשב שונות, שמסייעות בידי הגרפולוג המשפטי לחשוף גם זיופים דיגיטליים כדוגמת זיופי "גזור הדבק" (cut paste) וכד'.

  איך לבחור גרפולוג משפטי המומחה בנושאי זיוף מסמכים?

  זיוף מסמכים הוא עניין משפטי רציני והוכחת הזיוף יכולה לעשות את ההבדל בין הוכחת צדקתכם לבין נשיאה בנטל שאינו אמור ליפול עליכם. לכן, חשוב לבחור גרפולוג המומחה בענף הגרפולוגיה המשפטית, בעל ניסיון רב, ידע מקצועי נרחב וכזה שעושה שימוש בכלים המתקדמים ביותר שישנם בתחום. בר עמית מתמחה ומתמקד בגרפולוגיה המשפטית, ומאחוריו הצלחות רבות של איתור זיוף מסמכים, וזיהוי כתבי יד וחתימות.

  זיוף מסמכים

   צריך יעוץ מקצועי?

   השאירו פרטים פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   מכון בר עמית

   תחומי ההתמחות שלנו

   למה לפנות לייעוץ גרפולוגי?

   הגרפולוגיה היא מדע שמנתח את כתב היד של האדם ומבצע השקה בין מאפייני הכתב לבין אישיותו של האדם הכותב. אי…

   המשך קריאה
   החשיבות של יצירת קשר עם גרפולוג משפט

   המתעניין הלא מקצועי לא תמיד יצליח להבין מה הקשר בין שני תחומים מרתקים אלו לכשתעצמם – משפט וגרפולוגיה. גרפולוג משפט…

   המשך קריאה
   איך בוחנים את המחיר עבור אבחון גרפולוגי?

   אין זה פשוט להבין או להעריך מה יהיה המחיר של שירות מקצועי איכותי, אשר יבוצע על ידי מומחים בתחומים ייחודיים,…

   המשך קריאה
   גרפולוג מומחה לכל מצב

   זיהוי כתבי יד ואימות חתימות של אנשים הוא נושא מורכב, הנכנס תחת "המטרייה" המקצועית של גרפולוגיה משפטית. הגרפולוג יכול להציע…

   המשך קריאה
   חברות שיווק אינטרנטי חברות שיווק אינטרנטי