השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
בר עמית גרפולוג מומחה

  ניתוח גרפולוגי

  הרציונל שעומד בבסיסה של הגרפולוגיה הוא כי לכל אדם יש כתב ייחודי ואישי, וככזה הוא מאפיין את אישיותו, את גישתו ההסתגלותית, את דפוסי תפקודו ואת כישוריו. על מנת לאבחן את כתב היד ולאפיין את אישיותו של הכותב, על רבדיה השונים, יש צורך לבצע ניתוח גרפולוגי יסודי ומעמיק של מכלול מאפייני הכתב.

  מה זה בעצם ניתוח גרפולוגי?

  ניתוח גרפולוגי הוא למעשה התהליך בו הגרפולוג עובר בשיטתיות על מאות סימנים גרפיים, הנחזים בכתב היד, ומקשר אותם לכדי סינדרומים. סינדרום גרפולוגי הוא שילוב של מינימום שלושה סימנים גרפיים. לסינדרום יש משמעות של תכונת אופי אישיותית. תהליך ניתוח גרפולוגי זה, הוא תהליך אינדוקטיבי, מהפרט שהינו סימן גרפי בודד אל הסינדרום שהינו מקבץ של סימנים. הגרפולוג אוסף את הסינדרומים לכדי מסקנה בעלת משמעות אישיותית. סימן בודד לא מספיק לשם כך. מקבץ רחב של סינדרומים יכול להוות אמירה יותר רחבה וכוללת על האדם, שאת כתב ידו בוחנים.

  עם התפתחות תורות האישיות הפסיכולוגיות השונות, התפתחו טיפולוגיות גרפולוגיות, כאשר כל טיפולוגיה מורכבת ממספר מעט שונה של אבות טיפוס גרפולוגיים. כל אב טיפוס הוא מעין אשכול של סינדרומים גרפולוגיים בולטים, ובהתאמה אשכול של תכונות אופי בולטות. ניתוח גרפולוגי טיפולוגי הוא למעשה זיהוי אשכול תכונות אופי משמעותי. בתהליך הניתוח הטיפולוגי יש לזכור תמיד, שקיימות יותר מטיפולוגיה גרפולוגית אחת, ומירב האנשים משלבים בתוכם יותר מאב טיפוס גרפולוגי אחד. לגישתו של כותב שורות אלו, הניתוח הגרפולוגי האופטימאלי משלב בתוכו את הניתוח האינדוקטיבי של סימנים לכדי סינדרומים, עם זה הדדוקטיבי, הבוחן את האישיות, באופן טיפולוגי, דרך אשכול תכונות אופי יותר רחב אל האישיות הייחודית/הספציפית.

  כיצד מתבצע הניתוח הגרפולוגי?

  בהתאם לכתוב לעיל, כל גרפולוג עובר הכשרה, שמלמדת אותו איך לבחון את כתב היד על מכלול הסימנים הכלולים בו. סימנים המאפיינים תנועה ואיכויות קו דקות, צורה, ארגון ועריכה, ומה הן המשמעויות של כל סימן וסימן. על הגרפולוג להבין מהו ההבדל בין סימן בודד לבין סינדרום בעל משמעות. בנוסף, על כל גרפולוג להכיר את הטיפולוגיות הגרפולוגיות העיקריות, שעולם הגרפולוגיה מסתמך עליהן ומכיר בהן. במהלך הניתוח הגרפולוגי, הגרפולוג מתחקה אחר מאות סימנים גרפיים הנחזים בכתב היד.

  סימנים כדוגמת: טמפו הכתיבה, לחץ הכתיבה, עובי הקו, שינויים בעובי ובצבע הקו, לאורך התקדמות האות ו/או המילה, קישוריות או הפרדה בין אותיות. גודל האותיות ונפחן, קישוטיות האותיות או להבדיל פישוטן או קיפוחן, רוחב, צרות, גובה/אורך, אזורי אותיות הבולטים מאחרים. אופי מהלך השורות, צפיפות בין שורות. רווחים בין אותיות ובין מילים, מאפייני שוליים וכו'.

  את מכלול התובנות והמסקנות העולות בתהליך הניתוח הגרפולוגי, הגרפולוג מעלה בדוח אבחוני מסכם בהתאם לצרכיו של הלקוח שהזמין אותו, או להבדיל בשיחת משוב אישית מסכמת.

  אנחנו ב"מכון בר עמית גרפולוגיה" נשמח לעמוד לרשותכם במידה ואתם מעוניינים באבחון ובניתוח גרפולוגי. המכון שלנו מתהדר בשנות ניסיון רבות, בהתמחויות בענפי גרפולוגיה שונים ובקהל לקוחות מרוצים.

  ייעוץ גרפולוגי

  הייעוץ הגרפולוגי הוא אחד ממיני הייעוצים השונים, הקיימים במרחב הייעוצי. כייעוץ הוא יכול לסייע ולהעניק תשובות מקדמות לפרט, הפתוח ללמוד על עצמו ו/או כאשר הוא מתלבט בדרכו, כמו גם לארגונים עסקיים או חברתיים בבואם לקלוט מועמדים חדשים לעבודה או לחברה. כמו כן, קיים ענף ייחודי נוסף בתחום הגרפולוגיה, שכחלק מובנה ממנו הוא יכול לייעץ לעורכי דין בשאלות של זהותו של כתב היד, מי האדם שכתב אותו בפועל והאם ייתכן שבוצעו בו זיופים. הייחוד של הייעוץ הגרפולוגי הוא שאת מסקנותיו הוא למד ומסיק מתוך כתב ידו של הכותב המותיר אותו על דף הנייר.

  מה ההבדל בין ייעוץ גרפולוגי לאבחון גרפולוגי?

  האבחון הגרפולוגי הוא חלק מובנה ובלתי נפרד מתהליך הייעוץ הגרפולוגי. הרי ראשית דבר, על הגרפולוג לאבחן את כתב היד, ומדובר בתהליך אנאליטי ומורכב בו הגרפולוג בוחן בקפידה את מכלול מאפייני הכתב. על פי הגרפולוגיה או תורת הכתב, מאפיינים אלו משתלבים עם גישות פסיכולוגיות ועם טיפולוגיות אישיותיות ומושקים לדפוסי תפקוד, לדפוסי חשיבה, למצב רגשי ולתכונות אופי. לפיכך, הגרפולוג יכול להעניק שיקוף אישיותי לפרט, שפונה אליו לייעוץ, ובכך להאיר לו את אישיותו על מורכבותה. באופן דומה, הגרפולוג יכול לסייע למנהל/ת משאבי האנוש להבין את אופיים של המועמדים השונים בתהליך גיוסם לארגון. הייעוץ הגרפולוגי, במרחב המשפטי, לא נוגע באופיו של הכותב ועל כך במאמר נפרד.

  האם ניתן לקבל ייעוץ גרפולוגי בנושא ספציפי?

  הייעוץ הגרפולוגי האישי, לרוב, ייפתח בפגישה ראשונית בה הגרפולוג ינסה להבין מה הן הציפיות של הנועץ מהייעוץ ומה באמת חשוב לו להבין או ללמוד על עצמו בעזרת הייעוץ הגרפולוגי. הגרפולוג, כמעט תמיד, יוכל להאיר לנועץ נקודות אישיותיות שהנועץ כלל לא מודע להן, אך על מנת להפוך ייעוץ לאפקטיבי ומספק חשוב לנהל שיחה מקדימה זו. באופן דומה, האבחונים והייעוצים הגרפולוגיים, בטרם קבלת עובד חדש לארגון, יעשו תמיד אל מול הגדרות תפקיד ברורות ואל מול דגשים שונים לגבי התפקיד ולגבי סביבת העבודה, בה המועמד צריך להשתלב. לרוב, את הדגשים האלו הגרפולוג מקבל ממנהל/ת משאבי האנוש.

  במידה וגם אתם מעוניינים בקבלת ייעוץ גרפולוגי, אנחנו ב"מכון בר עמית לגרפולוגיה" נשמח לעמוד לשירותכם. המכון שלנו מתהדר בקהל לקוחות מרוצה, ומתמחה בייעוץ גרפולוגי הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי.

   צריך יעוץ מקצועי?

   השאירו פרטים פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   מכון בר עמית

   תחומי ההתמחות שלנו

   למה לפנות לייעוץ גרפולוגי?

   הגרפולוגיה היא מדע שמנתח את כתב היד של האדם ומבצע השקה בין מאפייני הכתב לבין אישיותו של האדם הכותב. אי…

   המשך קריאה
   החשיבות של יצירת קשר עם גרפולוג משפט

   המתעניין הלא מקצועי לא תמיד יצליח להבין מה הקשר בין שני תחומים מרתקים אלו לכשתעצמם – משפט וגרפולוגיה. גרפולוג משפט…

   המשך קריאה
   איך בוחנים את המחיר עבור אבחון גרפולוגי?

   אין זה פשוט להבין או להעריך מה יהיה המחיר של שירות מקצועי איכותי, אשר יבוצע על ידי מומחים בתחומים ייחודיים,…

   המשך קריאה
   גרפולוג מומחה לכל מצב

   זיהוי כתבי יד ואימות חתימות של אנשים הוא נושא מורכב, הנכנס תחת "המטרייה" המקצועית של גרפולוגיה משפטית. הגרפולוג יכול להציע…

   המשך קריאה
   חברות שיווק אינטרנטי חברות שיווק אינטרנטי